Cégvezető képzés és coaching

Váljon Profi Vezetővé!

  • Kezdőlap
  • KÜLDETÉSÜNK
  • RÓLUNK
  • Mini előadások
    • STRESSZMENTES VEZETŐ – ÖNMŰKÖDŐ CÉG ELŐADÁS
    • Vezetői kommunikációs előadás
    • A SIKERES DELEGÁLÁS – JAVULÓ KONTROLL ELŐADÁS
    • SIKERES MUNKATÁRSFELVÉTEL ELŐADÁS
    • ÖNMŰKÖDŐBB CÉG – FELSZABADULT VEZETŐ ELŐADÁS
    • Személyzetkezelési és motivációs előadás
    • PÁRKAPCSOLAT ÉS CÉGVEZETÉS EGYENSÚLYA – HOGYAN?
  • Cégreszabott szolgáltatásaink
    • Díjmentes konzultáció
    • Cégreszabott szolgáltatások
    • SZERVEZÉSI TÁBLA KÉSZÍTÉS
    • “TUDATOS VEZETŐ” KÉPZÉSI ÉS COACHING PROGRAM
    • ÉLETCÉL KONZULTÁCIÓ
    • CSAPATÉPÍTÉS – DOLGOZÓI VÉLEMÉNY FELMÉRÉSSEL
  • Professzionális vezetőképzések
    • PROFESSZIONÁLIS VEZETŐKÉPZÉS I.
    • PROFESSZIONÁLIS VEZETŐKÉPZÉS II.
    • VEZETŐI KOMMUNIKÁCIÓS WORKSHOP
    • SIKERES MUNKATÁRSFELVÉTELI PROGRAM
    • VEZETŐI KOMMUNIKÁCIÓS ÚTMUTATÓ WORKSHOP
    • VEZETŐI FLOW ÉLMÉNY TITKAI ONLINE WORKSHOP
    • HOGYAN BÁNJUNK AZ EMBEREKKEL ÉS HOGYAN MOTIVÁLJUK ŐKET? – MŰHELY
    • A SIKER 10 ALKOTÓELEME ÉS A JÓ VEZETÉS 24 TULAJDONSÁGA WORKSHOP
  • MIÉRT VÁLASZD A MI KÉPZÉSEINKET
  • Eredmények
  • Zsebkönyv megrendelés
  • TUDÁSTÁR
  • Eseménynaptár
  • KAPCSOLAT
  • DÍJMENTES CÉGVEZETŐI TESZT
  • Bejelentkezés

HÉTINDÍTÓ EGYPERCES – KÉT KULCSFELADAT VEZETŐNEK

Posted on 2026. május 26. Written by Bálin Zsuzsanna

Magyarországon két dologhoz nem kell semmilyen 
iskola: az egyik, hogy szülő légy, a másik pedig, hogy cégvezető.
 
Ezért amikor valaki céget alapít, örököl vagy éppen
valami miatt a nyakába szakad egy cégvezetői pozíció, 
akkor nagyon gyakran felmerül, hogy „akkor most mit is kellene csinálnom…?”
 
Két alapvető feladat, amit minden vezetőnek tudni kellene 
teljesíteni a kijelölt célszámok elérésének megkövetelésén kívül:
 

  1. Koordináció. Ez a csapattagok és tevékenységek összehangolását jelenti.
  2. Megmutatni az irányt. A jövőt, hogy merre megyünk, merre fejlődünk, merre tartunk.

 
Az emberek egy jó része ettől pedig automatikusan megkönnyebbül és fellélegzik.
 
„Huh…Végre valaki, aki tudja az irányt…”
 
Ehhez viszont nem árt, ha tényleg tudatosan menedzselsz és tényleg tisztában vagy vele…
 
Pontosan a tudatos menedzselés miatt hoztuk létre Cégvezetői Akadémiánkat.
 
Itt tudsz jelentkezni egy díjmentes személyes tájékoztatóra »»
 
Eredményes napot Nektek:
 
Helle Nóra 

Kategória: Blog

Igaz történet valakiről, aki majdnem kiégett a cégvezetésben…

Posted on 2026. május 20. Written by Bálin Zsuzsanna

Pár évvel ezelőtt egy zártkörű előadást tartott Magyarországon egy számomra nagyon kedves amerikai üzletember. Egy igazi nagyágyú.
 
A nevét nem írom le, puszta diszkrécióból, de egy igazi zseniről van szó…
 
Egy olyan emberről, aki tényleg szegény körülmények közé született, de hihetetlen intelligenciája és szorgalma révén igazi “csodagyerekként” már 18 éves kora előtt kijárta az egyetemet és ezért nagyon fiatalon kezdett egy vállalkozásba.
 
A kezdet kezdetén 1 alkalmazottja volt, majd a vállalkozás szépen növekedett. 
 
Ez számszerűleg évente kb 40%-os növekedést jelentett.
 
Mivel nagyon szegény körülmények közé született és ő volt az egyetlen a testvérei közül, aki igazi felelősséget vállalt a szüleiért is, ezért óriási lendülettel, erővel és szorgalommal tette a dolgát éveken keresztül, hogy családját jobb életkörülmények közé juttathassa.
 
Mivel nem amerikai születésű, ezért lényeges kapcsolatai az USA-ban nem voltak, gyakorlatilag csak magára számíthatott.
 
Az óraszámokat amiket dolgozott nem sokan tudnák bevállalni.
 
A kemény munka eredménye folytán 41 éves korára a vállalkozása olyan jól ment és olyan mértékben növekedett, hogy már 3000 embernek adott munkát és kenyeret.
 
De milyen áron?
 
Az életben azt szokták mondani, hogy mindent meg lehet szerezni, ha az ember hajlandó megfizetni az árát.
 
És mi volt egy 3000 fős vállalkozás felépítésének az ára?
 
Hát az, hogy fizikailag leépült, napi szinten fájdalmai voltak, saját szavaival 41 évesen úgy járt-kelt mint egy öregember….!
 
És nem tudta élvezni a sikeres növekedést, mert addigra már sokkal de sokkal jobban el volt havazva és egyszerűen nem maradt rá semmilyen ideje!
 
Amikor ezt elmondta,  a hallgatóság közül nem egy embernek az a kérdés jutott az eszébe, hogy az átütő sikernek minden esetben ilyen ára van?
 
A válasza nagyon érdekes volt.
 
Mert mai fejjel, azt mondja, máshogy csinálná.
 
Íme a nézőpontja:
 
Szerinte a vezetők nagyon nagy százalékának az a hibája, hogy tudat- alatt úgy építi fel a cégét, hogy az közben kudarcra ítélje a tulajdonosát.
 
Mit is jelenthet ez?
 
Az esetleges hosszú munkaórákat rendes étkezés és mozgás nélkül.
 
A fáradt reggeli felkeléseket és az álmatlan éjszakákat.

A megromlott egészségi állapotot.
 
Az esetleges nyugtatókat vagy az alkoholt.
 
Néha kábítószert.
 
Az elmulasztott családi összejöveteleket.
 
A kisiklott kapcsolatokat és esetleges válásokat.
 
Gyerekeket, akik rossz példát láttak maguk előtt és soha nem akarnak cégvezetők lenni. 
 
És ami a legfontosabb: a fentiekhez kapcsolódó boldogtalanságot…
 
Mert az egyetlen dolog ami ellen az életben igazán tiltakozunk, az az, ha nincs elegendő örömforrásunk!
 
És sajnos ilyen helyzetekben előfordulhat, hogy ostoba dolgokat választunk örömforrásként – olyanokat, amiket később aztán igencsak megbánunk…
 
És hogy jött ebből ki a szóban forgó vezető?
 
Először is egy döntéssel 41 évesen, hogy változtatni fog az életmódján.
 
És mit tett ezután?
 
Elkezdte magát intenzíven képezni.
 
Óriási önfegyelemmel.
 
A saját szavaival élve, akkor is, amikor nagyon úgy érezte, hogy 
most nem jó a pillanat, és amikor nagyon nem volt kedve elmenni rá.
Akkor is, amikor reggel nem érezte úgy magát, hogy aznap bármi újat is tanulni szeretne.
 
Akkor is, amikor minden összejött és nem lett volna rá lehetőség.
 
És elkezdte szisztematikusan alkalmazni a tanultakat.
 
És mi lett az eredménye?
 
14 éve a cége már teljesen önműködő és ő teljes mértékben szabad.
 
És fizikailag jól van, visszanyerte az egészségét és jelenleg 40-nél többnek nem néz ki. (Én meglepődtem amikor megmondta, hány éves…!)
 
Nem hagyta abba a munkát, járja a világot, csak éppen azt csinálja, amit szeret – például oktató előadásokat tart. 
 
Ha szeretnéd megismerni azt a Management Rendszert, ami őt is sikeressé tette, cégvezetőknek szóló zsebkönyvünk egy jó betekintést ad:
 
Több info itt »»
 
 
Barátsággal: 
 
Helle Nóra  

Kategória: Blog

Mentális kimerültség? Ne hagyd magad!

Posted on 2026. május 19. Written by Bálin Zsuzsanna

A minap egy nagyon kedves ismerősöm, Jim Mathers írását olvastam.
 
Nagyon hasznos pár sort írt a mentális kimerültségről, amit ha alkalmazol, 
még akkor is, ha nem vagy mentálisan kimerült, nagyon meg tudja növelni
a hatékonyságod!
 
A fordítás nem tökéletes, de a lényeget visszaadja:
 
“Arra a felismerésre jutottam, hogy a mentális kimerültség sok esetben 
összefügg azzal a rengeteg befejezetlen dologgal, amit egyszerre ott van 
a fejedben. 
 
A nap folyamán az elméd nemcsak arra a feladatra fókuszál, ami épp előtted áll, 
hanem a függőben lévő döntések, a megoldatlannak tűnő problémák, és azokat 
a teendők, amelyekről tudod, hogy foglalkoznod kellene velük, de még nem 
tetted meg: mind-mind lekötik a figyelmed.
 
Ezek nem csendben pihennek a háttérben. A gondolataid folyamatosan rájuk terelődnek 
a nap folyamán.
 
Még olyankor is, amikor másra koncentrálsz, a figyelmed egy kis része visszakanyarodik ahhoz, ami befejezetlen. Olyan ez, mint egy halk hírnök, amely folyton ingázik a jelenlegi teendőid és a befejezetlen dolgaid között. 
 
Lehet, hogy nem mindig veszed észre, de a háttérben zajlik, leköti a „kapacitást”, és felemészti a szellemi és fizikai energiáidat. A nap folyamán ez az állandó ide-oda cikázás összeadódik, és ez az, ami elkezd felőrölni. 
 
Még akkor is ott vannak, amikor nem aktívan gondolsz rájuk. Egy döntés, amit halogatsz. Egy beszélgetés, amit meg kell tenned. Egy probléma, ami megoldásra vár. Egy teendőlista. Valami fontos dolog, amiről folyton azt hajtogatod magadnak, hogy „majd később sort kerítesz rá”.
 
Ezekből a befejezetlen dolgokból fakad a mentális és fizikai fáradtság nagy része. Nem csupán arról van szó, hogy keveset alszol vagy túl sokat vállalsz. Hanem arról, hogy egyszerre túl sok befejezetlen dolgot cipelsz magaddal. 
 
Ez az oka annak is, hogy egy zsúfolt, produktív nap után is úgy érezheted, nem jutottál érdemben előre. Ezért lehetsz szellemileg fáradt és kimerült még akkor is, ha eleget aludtál. Idővel az összes befejezetlen dolog egyfajta csendes nyomást hoz létre.
 
A cél az, hogy elkezdj dolgokat elvégezni. Mert amikor elkezdesz befejezni dolgokat – még a legkisebbeket is –, lendületet kapsz, a lendület pedig energiát ad. Ahogy elkezded kipucolni a felgyülemlett ügyeket, az elmédnek kevesebbet kell cipelnie, javul a fókuszod, és jobban jelen vagy abban, amit épp csinálsz. 
 
Ekkor kezd eloszlani a fáradtság.
 
Ennek egy egyszerű kezdő lépése az, hogy tisztába teszed, mi mindent tartogat az elméd.
 
Kezdd azzal, hogy mindent leírsz. Írd ki a fejedből papírra! Még ne rendszerezd. Ne gondold túl. Csak ürítsd ki az elmédet, és rögzítsd azokat a dolgokat, amelyek már egy ideje követnek.
 
Ha már ott van előtted a lista, szánj egy pillanatot arra, hogy két egyszerű csoportra oszd: mi az, ami valóban igényli az idődet és energiádat… és mi az, amit talán nem is érdemes cipelni jelenleg. 
 
Néhány dologról azonnal látszani fog, hogy most nem éri meg az idődet vagy energiádat. Húzd ki ezeket, vagy tudatosan döntsd el, hogy elengeded őket. Már ez önmagában megkönnyebbülést hozhat. 
 
Azt is észre fogod venni, hogy a listádon szereplő dolgok egy része nem igazán a te feladatod, vagy nem igényli a te közvetlen beavatkozásodat. Ezek nagyszerű lehetőségek a delegálásra, és teljesen rendben van, ha átengeded őket másnak, így te arra fókuszálhatsz, ami valóban téged igényel.
 
Most egy rövidebb, sokkal reálisabb lista maradt előtted. Innentől kezdve ne próbálj meg mindent egyszerre megcsinálni. Válassz ki csupán egyetlen fontos tételt. Aztán tedd fel magadnak az egyszerű kérdést: mi a következő lépés ennek előmozdítására? Nem az egész projekt. Csak a következő lépés.
 
Ha ez a lépés kicsi, és most meg tudod csinálni, kezdj hozzá. Ha be is tudod fejezni, hajrá, csináld meg! Ha több időre van szükség, ütemezd be egyértelműen. Ne „később”-re, ne „ezen a héten”, hanem egy konkrét időpontra. 
 
Ha még mindig elakadást érzel, bontsd még kisebb, valóban elvégezhető lépésekre. Állíts be egy időzítőt pár percre, és csak vágj bele. Gyakran a kezdés a legnehezebb, és ha már mozgásban vagy, könnyebb folytatni.
 
A cél itt nem az, hogy egyetlen nap alatt kipucold a teljes listádat. 
 
A cél az, hogy tisztán lásd mindazt, amit cipelsz, eltávolítsd azt, ami nem 
fontos vagy nem a te dolgod, és elindítsd a dolgokat a megvalósítás útján. 
Ez azt jelenti, hogy befejezed, amit tudsz, haladsz a nagyobb feladatokkal, a többi ügynek pedig világos helyet adsz a naptáradban, így többé nem egyszerre cipelsz mindent, hanem valódi haladást érsz el. És ekkor kezd visszatérni a mentális energia.
 
Sokan tapasztalják, hogy abban a pillanatban, ahogy a dolgok (lépések, célok) 
konkrétummá válnak – még ha nincsenek is készen –, megszűnnek olyan nehéznek érződni. A fókuszod javul, a gondolkodásod tisztább lesz, és úgy érzed, jobban kézben tartod a napodat.
 
Szóval, ha ok nélkül érzed magad szellemileg fáradtnak és lemerültnek, lépj egy lépést hátra, és nézd meg, mit cipelhetsz a háttérben. Lehet, hogy nem a munkamennyiség a gond. Hanem mindaz, ami még befejezetlen.
 
Kezdj el rendet tenni néhány dologban még ma. 
Ne az összesben, csak néhányban. Hozz egy döntést. Lendíts előre egy dolgot. Végezz el egy feladatot. 
 
Mert amint elindítod a dolgokat, az energiád is visszatér, az elméd csendesebbé válik, és végre arra fókuszálhatsz, ami közvetlenül előtted van. 
 
És ez az a pont, ahol minden más megvilágításba kerül.
 
Úgyhogy ne tekints erre úgy, mint egy újabb dologra, amit meg kell tenned. 
 
Tekints rá úgy, mint egy módra, amellyel adsz valamit magadnak. Kicsivel több tisztánlátás, kicsivel több kontroll, kicsivel több energia. 
 
Nem kell ma mindent megoldani. Csak kezdj el egyetlen dolgot.
 
Mert minden alkalommal, amikor befejezel valamit, amikor előremozdítasz egy ügyet, nemcsak kipipálsz egy rubrikát. Lendületet építesz. 
 
A lendület pedig mindent megváltoztat. Energiát, magabiztosságot és a haladás olyan érzését adja, amit valóban érezhetsz.
 
Kezdd kicsiben. Végezz el egy dolgot. 
 
És hagyd, hogy ez legyen a kezdete valami jobbnak.”
 
Ha pedig szeretnél megújulni cégvezetőként, akkor ne felejtsd el, 
hogy sosem késő, Cégvezetői Akadémiánk egyik célja pont ez!
 
Info itt! 
 
Barátsággal: 
 
Helle Nóra és Eric Helle

Kategória: Blog

A kiégésről – van visszaút?

Posted on 2026. május 15. Written by Bálin Zsuzsanna

A minap egy nagyon dekoratív, okos, sikeresnek gondolt és nagyon szorgalmas hölggyel ebédeltem.
 
A lénye olyan, hogy ahol megjelenik, tapadnak rá a szemek – képzelj el egy harmonikus, királynői teremtést, aki messziről világít a tömegből, bárhol is legyen.
 
Mindemellett határozott és nagyon értelmes is, egyszerűen minden megvan benne, hogy sikeres vezető legyen.
 
Az ebéd alatt azonban nagy meglepetésemre a hölgy elmondta, hogy a látszat, minden külsőség és eddigi eredmények ellenére egyáltalán nem érzi magát boldognak, sőt egyszerűen kiégett…
 
Nagyon megleptek ezek a szavak, de nagyon értékeltem az őszinteségét…
 
Ugyanis a legfontosabb dolog bármely probléma kezelésénél az, hogy szembenézzünk vele…
 
Mert van egy alaptörvény: amivel teljesen szembe tudunk nézni, azt fogjuk tudni kezelni, meg fogjuk tudni oldani!
 
Bármely bajnak, gondnak, problémának a kezdete abból ered, hogy nem tudtunk vagy nem mertünk teljesen szembenézni vele, inkább elfordultunk tőle, vagy homokba dugtuk a fejünket – és előbb vagy utóbb a dolog még rosszabb lett és még nagyobb erővel ütött vissza ránk…
 
De mi is pontosan a kiégés és hogyan következik be?
 
Ahhoz, hogy ezt megértsük, egy kicsit pontosabban nézzük meg, hogy mire van szükségünk az életben a sikerhez? 
 
Hát életenergiára! 
 
És miből merítünk életenergiát, azt az erőt, ami visz minket előre és átsegít minket az akadályokon a magas szintű életminőség és hosszú távú túlélés irányába?
 
Ez egy nagyon érdekes kérdés!
 
A válasz összetett, ugyanis pontosan 8 féle területről merítünk életenergiát és ennek a 8 területnek a folyamatos összehangolása az élet egyik legnagyobb művészete!
 
Hogy melyek ezek?
 
1.   Az első természetesen Önmagunk. Az egészségi állapotunk, a kinézetünk, ruházatunk és bármi, ami minket, mint egyént segít: a sport, a jó minőségű élelmiszerek, egy jó mozi stb.
2.   A második terület a párkapcsolat, család, gyerekek. Itt férjként, feleségként, apaként, anyaként vagy gyerekként törekszünk a minél jobb életre.
3.   A harmadik a csoportok területe. Sokféle csoport létezik: munkahely, focicsapat, női torna klubok stb. Egy dolog azonban megszívlelendő: ez a terület különös fontossággal bír, mivel korunk társadalmában általában csoportos tevékenység által teremtjük meg az élethez az energiát, amit pénznek hívunk.
4.   A negyedik terület maga az emberiség – itt az emberi faj részeként teremtjük közös jövőnket. Bármilyen karitatív, környezettudatos tevékenység, vagy bármilyen más olyan dolog, ami az emberiség, mint egy csoport jövőjét szolgálja, ide tartozik. 
5.   Az ötödik terület maga az élővilág, ide tartozik minden, ami él. Állatok, növények, az ő gondozásuk, a természet stb.
6.   A hatodik terület maga a fizikai univerzum, a körülöttünk lévő, nem élő anyagi világ. A lakásod, a házad, az autód, de még esetlegesen az ablakodból látható hegyek is ide tartoznak. A mai társadalomban ez egy igen népszerű terület!
7.   A hetedik a szellemi dolgok területe. Ide tartozol Te, mint szellemi lény. Tanulási tevékenységek, vallási dolgok és bármilyen más olyan tevékenység is ide tartozik, ami javítja a szellemi állapotodat és képességeidet.
8.   A nyolcadik terület Istent, vagy a végtelent képviseli. Ez egy nagyon személyes terület, ezért erre nem is térünk ki, mindenki magának dönti el, hogy miben hisz és az a fontos, hogy ezt tiszteletben tartsuk.
 
A fenti területek mindegyike nyújthat számunkra örömöt, de komoly stresszet is – attól függően, hogy milyen állapotban vannak…
 
És mi köze mindennek a kiégéshez? 
 
Nagyon egyszerű:
 
Ahhoz, hogy tartósan boldogok és sikeresek legyünk a fenti nyolc területen kell folyamatosan tevékenykednünk és “mindössze” ezeket kell jobb állapotba vinnünk és egyensúlyban tartanunk.
 
Ha ez az egyensúly felborul, például akkor, ha túlságosan introvertálódunk egy területen, mondjuk a munkában és ezért elhanyagoljuk a többit, akkor azt vehetjük észre, hogy ugyan pillanatnyi sikereket el fogunk érni, (ami valószínűleg eléggé verejtékszagú lesz)
de hosszú távon összességében nem leszünk sokáig boldogok és sikeresek.
 
Egy terület elhanyagolása ugyanis következményekkel jár: kihat a többi területre!
 
A jó hír viszont az is, hogy egy terület javítása ugyancsak kihat – de pozitívan – a többi területre!
 
És mi történik kiégéskor? 
 
Egyszerűen hosszabb ideig megborul az egyensúly, ami azt is jelenti, hogy csak teszünk, teszünk, teszünk bele az életbe, azonban csak kevés területre, de az egyensúly felbomlása miatt nem kapunk vissza csak nagyon kevés életörömöt.
 
És ha az élet nem ad örömöt, akkor attól még a legjobb embernek is hamar elege lesz! 
 
Mert az életet azért éljük, mert élni jó!
 
Élni örömnek kellene, hogy legyen.
 
Ha nem az, akkor VÁLTOZTASS! MOST!!!!
 
És alkalmazd a fentieket! 
 
És kezdj el ÉLNI, ha eddig esetleg nem tetted igazán!
 
Ha pedig szeretnéd a harmadik területet  (munkahely, cég) hatékonyan ráncba szedni, hogy igenis legyen időd a többire, akkor látogass el rövid előadásunkra!
 
Info itt!
 
Az ember boldogságra teremtetett. Ez a természetes állapota, ha egyensúly van.
Ez pedig megteremthető!
 
És legbelül ezt Te is pontosan tudod 😊
 
Barátsággal: 
 
Helle Nóra és Eric Helle

Kategória: Blog

  • « Előző oldal
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • …
  • 64
  • Következő oldal »

ÖTLETEK

KÉPEZZE MAGÁT, MINT VEZETŐ!
Töltse le díjmentes
e-könyvünket
"MOTIVÁCIÓS TIPPEK VEZETŐKNEK" címmel!
Bónuszként heti idézeteinket is kapni fogja ötletekkel vezetéssel és élethelyzetek kezelésével kapcsolatban.

  •  

  • Olvasói visszajelzések

    "Mindig akkor jön az a mondat, amikor pont arra van szükségem! Köszönöm!"
    Sípos László

    „Hasznos és gyakorlatias ismereteket, idézeteket kapok, amelyek jól működnek a cégvezetés területén.”

    "Azzal kezdem a reggelemet, hogy elolvasom, amit küldtök, hogy inspirálódjak. Van, hogy kétszer is elolvasom!"
    G. Ildikó, ügyvezető és tulajdonos

    "Jó ha jönnek tőletek hírlevelek, mert így folyamatosan kapok impulzusokat, és ez segít fókuszálni! Köszönöm!"
    S.F. ügyvezető

Copyright © 2026 · Focus Pro Theme on Genesis Framework · WordPress · Bejelentkezés