Ha bárki rád szól, hogy ne álmodozz, hagyd figyelmen kívül!
Vezetőként és emberként egy igazi és verhetetlen eszközt birtokolsz, hogy alakítsd és jobbá tedd a munkád, a környezeted és a jövődet: a saját képzeleted…
Az álmodozás nem az élet megrontója, hanem annak kezdete amit el fogsz érni, amit később birtokolni fogsz.
Sok embert annyira lehengereltek az élet tényei, hogy már nem mernek álmodni, álmodozni.
Pedig természeti törvény, hogy vezetőként és emberként a képzeleteden keresztül hozol létre új, szebb, jobb és jövedelmezőbb dolgokat.
És ha hiszed, ha nem, a képzelet az egyetlen dolog ami képes áthatolni a zord és néha kemény valóságon és felülírni a tényeket…!
Úgyhogy ne hagy fel az álmodozással!
Ne hagyd elkallódni és ne hagyd, hogy illetéktelenek eltanácsoljanak tőle!
Ha pedig vezetőként konkrét eszközökre van szükséged álmaid megvalósításához, akkor a Sikeres delegálás 13 pontja előadásunk egy kiváló választás:
Info itt»»
Barátsággal:
Helle Nóra és Eric Helle
Aki mer, az nyer – és szintet lép!
Pár évvel ezelőtt az éppen aktuális válság idején
az egyik ügyfelünk először kissé apátiába esett:
erőteljesen visszaestek a rendeléseik és egy fél
éven belül egy döntési helyzet
előtt álltak: vagy bezárnak vagy az ő szavaival élve
„előre menekülnek”…
Ez az előre menekülési stratégia egy hirtelen
ötlet alapján történt, nem volt átgondolt és
nem is volt tesztelve sem – sokkal inkább egy
inger-reakció alapú kezelése volt élet adta
jelentősebb nehézségeknek.
Nekem először meghűlt a vér az ereimben,
amikor felvázolta az „előre menekülési” stratégiát
és utána még jobban, amikor elmesélte, hogy
valójában már bele is vágott, már nem tudnak
visszalépni…
Hogy a végén mégis jól sült el a dolog, az részben
a szerencse, részben pedig az irdatlan kemény
munkájuknak volt köszönhető.
A lépés azonban kockázatos volt és ha nem sikerült volna,
akkor az egész céges és magánvagyona is rámehetett
volna – 3 kisgyerek édesapjaként…
A szintlépés mindig fontos és hiányában a cég
előbb-utóbb le fog épülni, azonban a családot
kitenni egy ilyen mértékű kockázatnak egyáltalán
nem optimális.
A bátorság és a vakmerőség nem ugyanaz.
A bátorság egy erény, a vakmerőség pedig indokolatlan
veszélyeztetése magunknak és másoknak.
És itt jön be a tudatos cégvezetés.
Mi pedig ebben tudunk segíteni. Fokozatosan,
lépésről lépésre…
Bármilyen új szint meglépéséhez mindig fejleszteni
kell a delegálási képességet – nemcsak nálad, hanem
az egész cégben.
Pont ezért szedtük össze azt a 13 pontot,
amire, ha ügyelsz, akkor sikeres leszel a témában
és kollégáidat is sikerre viheted – a következő
szint meglépéséhez:
Info itt!»»
Jó hétvégét kívánok:
Helle Nóra
HÉTINDÍTÓ EGYPERCES – MITŐL LEHETSZ BOLDOGABB AZ IDÉN?
Az egyik dolog, ami egy emberből garantáltan tiltakozást és ellenérzést vált ki, az az, ha nincs rendszeres, pozitív örömforrás az életében.
Az ilyen szituációk hosszú távú elhúzódása
ellenkezést vált ki még a legjobb emberből is, ami betegségként, balesetként vagy egyéb más felettébb furcsa módon nyilvánulhat meg.
Ahhoz azonban, hogy az ember képes legyen
magát pozitív örömökkel jutalmazni, fontos, hogy ismerje az élet természeti törvényeit.
A természeti törvények tárháza igencsak összetett,
azonban, a problémák és helyzetek “feloldására” van
egy nagyon speciális és lézerprecíz eszköz,
ami még a legnehezebb problémán is áthatol – ez
pedig maga a csodálat!
Mit is értünk pontosan csodálaton?
A csodálat egész pontosan helyeslő figyelmet jelent valaki vagy valami irányába. Egy olyan valami ami még a legádázabb ellenséget is lefegyverzi – ha őszintén alkalmazzák…
Minél több őszinte csodálatot tanúsítasz valaki irányában, annál kevesebb erőfeszítést kell tenned
azért, hogy az illető együttműködő legyen veled.
A csodálat maga az az egyetlen tényező ami egy már ki nem javíthatónak gondolt rossz kapcsolatban is
képes megindítani a kommunikációt.
Nézzünk egy tényleges, megtörtént példát.
Két régi barátról van szól, akik egy közös ingatlan vásárlása után eléggé összevesztek és gyakorlatilag nem is beszéltek egymással, miután az ingatlan telkét szeparálták egy festetlen, világos színű fakerítéssel.
Egy nap az egyikük elhatározta, hogy befesti a kerítést
barnára. Mivel nem beszéltek egymással, erről nem is
szólt a másiknak.
A másik fél nem is tartózkodott a helyszínen, de amikor visszatért és meglátta a festett kerítést, ami akarva-akaratlanul passzolt a telken lévő ősfák törzsének színeivel és a kert bútorokkal, akkor az első adandó alkalommal talán akaratlanul is, de kicsúszott a száján, hogy megdicsérje barátja munkáját…. És onnantól fogva újra megnyílt a kommunikáció kettejük között,
Mi is történt pontosan? A múlt rossz tapasztalatait teljesen figyelmen kívül hagyva talált valamit, amit őszintén elismert a barátjának és ez az őszinte
elismerő figyelem megnyitotta a sokáig zárt kapukat…!
És ettől mindketten egy kicsit boldogabbak lettek.
Mert a egy emberi lény számára a jó kommunikáció
az olyan, mint a levegő: létszükséglet!
Próbáld ki Te is és nézd meg mi történik!
Ha pedig vezetőként többet szeretnél tudni a kommunikáció alapvető természeti törvényeiről, látogass el online előadásunkra:
INFO ITT!»»
Barátsággal:
Helle Nóra és Eric Helle
HÉTINDÍTÓ EGYPERCES – SOHA NEM TUDOD UTOLÉRNI MAGAD…?
Figyelem! Igaz történet következik.
Pár évvel ezelőtt volt egy külföldi tévéstáb,
akik elfoglalt emberekkel csináltak interjút.
Volt közöttük cégvezető, 3 gyermekét egyedül nevelő
édesanya, élsportoló stb.
A résztvevők mind azt állították, hogy annyira
megszokták a napi pörgést és az ezzel járó stresszt, hogy
ez nekik már nem okoz problémát, jól bírják a gyűrődést.
Véletlenül találtam rá a műsorra és már éppen
kapcsoltam is volna ki, amikor egy igencsak megdöbbentő
jelenet következett.
A három gyermekét egyedül nevelő anyukára
rákötöttek mindenféle műszert: vérnyomásmérőt, pulzus
mérőt, mindent, ami lehetséges és úgy engedték
útjára egyik reggel, hogy folyamatosan mérték és
rögzítették a fiziológiai értékeit.
Az édesanya már a műsor elején elmondta, hogy nagyon
szereti a gyerekeit és a munkáját, de sajnos állandó
rohanásban és lemaradásban éli az életét a 3 kisgyerek
ellátása, a saját munkája, a főzés, mosás plusz a háztartás
egyensúlyozása közben – évek óta nem tudja
magát rendesen utolérni…
Megkérdezték tőle, hogy ennek milyen fizikai és mentális
hatása van rá, mit érez és mit tapasztal, de mondta, hogy
semmit, hál Istennek jól bírja, egy kicsit frusztrált néha, de
ez természetes.
Hát döbbenetes volt, amikor szembesült a tényleges
eredményekkel a vérnyomását és más kulcsfontosságú
értékeket illetően, mert azok többször is az egekbe
emelkedtek a nap folyamán.
Amikor ő úgy értékelte, hogy jól bírja a
gyűrődést és „rá nincs hatással” az ilyesmi, akkor
tévedett…Mert a műszerek azt mutatták, hogy
nagyon is volt. És ez csak egyetlen nap volt az életéből…
A cégvezetőnél is teljesen hasonló volt a helyzet.
A befejezetlen feladatok, a késések, a váratlanul
beeső problémák, amik felborították a napi tervet
borították a fiziológiai értékeket is…
És természeti törvény, hogy ahol a delegálás
foghíjas, ott a cégvezető sokkal több és komolyabb
hatás helyzetekbe tud kerülni. Magasabb
vérnyomással, kortizollal és más nem
kívánatos egészségügyi tünettel.
Úgyhogy, ha magadra ismertél, akkor itt az ideje
a tettek mezejére lépni. Mielőtt a tested
átveszi a kontroll-t az életed felett.
Már a családod miatt is…Mert ők is számítanak
Rád és őket is megviseli, ha hatás helyzetben látnak.
Kilépek a hatáshelyzetből»»
Végül ne feledd: Egy képzett cégvezető a végén
mindig megnyeri a játszmát…
Barátsággal:
Helle Nóra
- 1
- 2
- 3
- …
- 16
- Következő oldal »