Egy cégvezető számára igencsak sok meglepetést tartogathat
a kollégák reakciója különböző dolgokra.
Számomra viszont a meglepetés sokszor a cégvezetők reakciója…!
Nem egyszer előfordult már ugyanis, hogy egy motivált, szorgalmas és
ambiciózus cégvezető, amikor megbeszéltük egy a cégnek és a
munkatársaknak egyaránt szükséges és hasznos képzést, ahelyett,
hogy a tettek mezejére lépett volna és elindította volna a
folyamatot, azt mondta, hogy előbb megbeszéli a kollégákkal és
ha ők is úgy gondolják, akkor mindenképp vágjunk bele…
Hogy miért nem helytálló ez a megközelítés?
Hát először is nézzük meg, hogy mi az, ami helytálló benne.
Az a szándék, hogy megértést és egyetértést érjünk el a
kollégákkal, az mindenképpen helytálló és szükséges.
Azonban az a gondolat, hogy a kollégák majd együtt jó döntést
hoznak nem feltétlenül életszerű.
Egyrészt természeti törvény, hogy a jó döntések egyénektől
származnak és sajnos a tömegek döntése sokszor egy
inger-reakció alapú döntés, ami nem a körülmények
helyes felbecslésén alapul és nem fogja hosszú távon
jóra vezetni a csoportot – legalább is, amíg el nem érjük
az Aranykort!
Másodsorban azt emberek nagy többsége mindig
a könnyebb utat választja és a kisebb ellenállás
felé megy. Azaz tudatosan nem fog kijönni
a komfortzónájából…
Tehát őket megkérdezni egy olyan dologról,
ami egy plusz és ami egy kicsit jobb időgazdálkodást
és erőfeszítést kínál tőlük nem célravezető.
Ami viszont igen, az az, ha a vezető „értékesíti”
nekik azt, amit szeretne. Addig beszél velük és
motiválja őket, amíg rábólintanak – és
a saját ötletükké válik a dolog.
És hogy hogyan tudsz „értékesíteni’ a kollégáknak
még jobban és még többet a „Hogyan bánjunk a
munkatársakkal és hogyan motiváljuk őket?”
előadásunkon megtudod.
Több info itt!
Ne szalaszd el!
Barátsággal:
Helle Nóra és Eric Helle