Figyelem! Igaz történet következik.
Pár évvel ezelőtt volt egy külföldi tévéstáb,
akik elfoglalt emberekkel csináltak interjút.
Volt közöttük cégvezető, 3 gyermekét egyedül nevelő
édesanya, élsportoló stb.
A résztvevők mind azt állították, hogy annyira
megszokták a napi pörgést és az ezzel járó stresszt, hogy
ez nekik már nem okoz problémát, jól bírják a gyűrődést.
Véletlenül találtam rá a műsorra és már éppen
kapcsoltam is volna ki, amikor egy igencsak megdöbbentő
jelenet következett.
A három gyermekét egyedül nevelő anyukára
rákötöttek mindenféle műszert: vérnyomásmérőt, pulzus
mérőt, mindent, ami lehetséges és úgy engedték
útjára egyik reggel, hogy folyamatosan mérték és
rögzítették a fiziológiai értékeit.
Az édesanya már a műsor elején elmondta, hogy nagyon
szereti a gyerekeit és a munkáját, de sajnos állandó
rohanásban és lemaradásban éli az életét a 3 kisgyerek
ellátása, a saját munkája, a főzés, mosás plusz a háztartás
egyensúlyozása közben – évek óta nem tudja
magát rendesen utolérni…
Megkérdezték tőle, hogy ennek milyen fizikai és mentális
hatása van rá, mit érez és mit tapasztal, de mondta, hogy
semmit, hál Istennek jól bírja, egy kicsit frusztrált néha, de
ez természetes.
Hát döbbenetes volt, amikor szembesült a tényleges
eredményekkel a vérnyomását és más kulcsfontosságú
értékeket illetően, mert azok többször is az egekbe
emelkedtek a nap folyamán.
Amikor ő úgy értékelte, hogy jól bírja a
gyűrődést és „rá nincs hatással” az ilyesmi, akkor
tévedett…Mert a műszerek azt mutatták, hogy
nagyon is volt. És ez csak egyetlen nap volt az életéből…
A cégvezetőnél is teljesen hasonló volt a helyzet.
A befejezetlen feladatok, a késések, a váratlanul
beeső problémák, amik felborították a napi tervet
borították a fiziológiai értékeket is…
És természeti törvény, hogy ahol a delegálás
foghíjas, ott a cégvezető sokkal több és komolyabb
hatás helyzetekbe tud kerülni. Magasabb
vérnyomással, kortizollal és más nem
kívánatos egészségügyi tünettel.
Úgyhogy, ha magadra ismertél, akkor itt az ideje
a tettek mezejére lépni. Mielőtt a tested
átveszi a kontroll-t az életed felett.
Már a családod miatt is…Mert ők is számítanak
Rád és őket is megviseli, ha hatás helyzetben látnak.
Kilépek a hatáshelyzetből»»
Végül ne feledd: Egy képzett cégvezető a végén
mindig megnyeri a játszmát…
Barátsággal:
Helle Nóra