Valójában cégvezetőként bravúros zsonglőr mutatványoddal kell elkápráztatnod a körülötted lévőket. Egyszerre kell figyelned az események gördülékeny haladására, a munkatársak hibáira, lelki problémáikra, a szembejövő akadályokra és még mind ehhez jó képet is kell vágnod.
Hogyan csökkentsd a stresszt?
Csoda, hogy mire este hazaérsz van, nincs sok erőd, hogy a családoddal foglalkozz. Ráadásul ez az egész cégvezetősdi hatásal van az egészségedre is. Elhatározod, hogy ezentúl másképp lesz és több időt leszel a családoddal, de valahogy nem igazán tudod megvalósítani.
Hogyan oldj meg véglegesen egy felmerülő nehézséget?
Szerencsére nem kell, hogy örökre így legyen és van gyógyír erre a bajra is. Rengeteg gyakorlatias eszköz áll a vezetők rendelkezésére, hogy szervezettebbé tegyék a környezetüket és ezáltal megkönnyítsék az életüket. Most megismertetünk egy fontos kellékkel, amivel könnyedén felülkerekedhetsz a nehézségeken, hogy ne menjen rá az egészséged és a családod.
- Először is vedd kezedbe magad a helyzet megoldását, ha már a munkatárs valahol eltolta. Nézz szembe a nehézséggel! Ne hátrálj meg, ne kerüld el! Szedj össze minden adatot, ami ismerteti a helyzetet. (Például: “A” raktáros nem azt az árut adja oda az ügyfélnek, amit az megrendelt. Beszélj a raktárossal, beszélj az ügyféllel. Beszélj a többi raktárossal és a raktárvezetővel is.
Kiderül, hogy “A” raktáros, aki, amúgy az unokaöccséd, az asszisztens hölgynek csapta a szelet, mikor az ügyfél megérkezett, így félrenyúlt és egy másik elkészített csomagot vett le a polcról.
- Kezeld a helyzetet, hogy mielőbb megoldódjon! Ügyfélnek sürgősséggel szállítsd ki az eredeti árut és adj cserébe valami apróságot ajándékba a raktárból a kellemetlenségért. Hozd vissza és rakasd a megfelelő helyére a visszaérkező csomagot.
- Fegyelmezd meg a hibás munkatársakat. “A” raktárost -nem számít, hogy az unokaöccséd, de veszélybe sodorta a céget – hívd be magadhoz és marasztald el a viselkedésért. Jó kommunikációval vedd rá, hogy javítson a viselkedésén. Ezt később ellenőrizd, hogy megtette-e.
- Szervezd át ezt a tevékenységet, hogy ez többet ne fordulhasson elő. Iktass be egy végső ellenőrzést a végére, hogy a raktárosnak, aki kiadja az árut még utoljára ellenőriznie kelljen a nevet, a címet és az áru tartalmát. Ehhez készíts nyomtatványokat, melyeket aláírással kell majd hitelesíteni.
- Készíts egy írásos irányelvet (irányelv: pontos lépések leírása, ahogy egy tevékenységet végre kell hajtani, hogy az sikeres legyen), ami megakadályozza, hogy az a probléma újra felüsse a fejét. A fenti példa szerint: készítsd el az irányelvet az áru kiadásáról, belevéve a 4-es pontban leírtakat. Hozd nyilvánosságra a raktárvezető és a raktárosok között. Aláírásukkal erősítsék meg, hogy megértették az iránylevélben leírtakat és ezentúl így fognak tenni.
Válaszd a stresszmentességet!
Ha pedig szeretnél még több hasznos vezetői eszközzel megismerkedni, akkor gyere el a legközelebbi díjmentes KONTROLLÁLT NÖVEKEDÉS előadásunkra!
Jelentkezés és információ itt: