Az aggódás az egyik legalattomosabb ellensége egy vezetőnek.
Hogy miért?
Nagyon egyszerű:
- Elviszi a figyelmed fontos dolgokról.
- Gátolja az optimális cselekvést.
- Bizonytalanná tesz.
- Gombócot “varázsol” a gyomrodba.
- Rossz döntések forrása lehet.
- És végül, de nem utolsó sorban, boldogtalanná tesz.
Mi történik ha aggódunk?
Az aggódás egy inger-reakció alapon történő működés.
Az aggódó ember nem figyeli meg a környezetét, a figyelme úgymond nincs a jelenben, hanem inger-reakció alapon a múlt rossz tapasztalataival azonosítja a jelenbeli akadályt.
Tudat alatt folyamatosan fókuszálva az ilyen negatív eseményekre próbálja meg a jelenben lévő akadályokat megoldani és csodálkozik, ha nincs szerencséje….
A múlt rossz tapasztalatai ugyanis sok-sok életenergiát vettek már el tőle, így azokra fókuszálva nemhogy nem töltődik fel erővel, hanem sokkal inkább még jobban elveszti az életenergiáját, ami kulcsfontosságú lenne a helyzetek gördülékeny és józan megoldásához.
Mit lehet tenni?
A jó hír, hogyha az ember figyelme teljesen a jelenben van, akkor lehetetlenség aggódnia. 🙂
Az egyetlen dolog, amit egy mentálisan teljesen “a jelenben” lévő ember képes csinálni, az semmi más, mint megfigyelni dolgokat!
És az a képesség, hogy pontosan, alaposan és jól megfigyeljük a környezetünket és az adott helyzetet, önmagában bizonyossággal és boldogsággal tud feltölteni bennünket!
És mit jelent ez a gyakorlatban?
A gyakorlatban ez nagyon egyszerű.
Amikor úgy érezzük, hogy elkezdtünk aggódni valami miatt, akkor az egy jel, hogy itt az ideje egy kis cselekvésnek.
Mi lehet terápiás?
A fizikai munka és a sport állnak az első helyen ebben.
Bármilyen sport illetve fizikai munka, legyen az gyomlálás, szobafestés, takarítás, kertgondozás stb. köztudottan kivisz a fejedből. És amikor aggódunk, pont erre van szükségünk 🙂
A másik legfontosabb pedig, hogyha aggodalmasnak tűnő akadállyal találkozol, ahelyett, hogy a szomszéddal, a többi vállalkozóval, a családdal megbeszélve elfogadnád a helyzetet, kezdj el nagyon egyet NEM érteni a dologgal.
Az egyetértés a rossz dolgokkal az apátia felé visz, az egyet nem értés pedig az élet felé…!
Próbáld ki!
Ha pedig egyéb gyakorlati ötletet szeretnél a fentiekkel kapcsolatban, most még díjmentes mini-Vezetői kommunikációs képzésünkön még többet fogsz erről a témáról is hallani!