A következő sorokat egy Amerikában élő kedves ismerős, Boris Levitsky írta, aki maga is óriási akadályokon ment keresztül, de sosem adta fel, folyamatosan képezte magát és jelenleg élete legjobb periódusát éli.
Íme egy pár sor így ismeretlenül is Tőle – Neked:
“Nem hagyhatod, hogy a kudarctól való félelem, a megmérettetéstől való félelem, vagy a bírálatoktól való félelem megállítson abban, hogy megtedd azokat a dolgokat, amelyek majd nagyszerűvé tesznek.
Nem tudsz sikeres lenni a kudarc kockázata nélkül.
Nem tudod hallatni a hangodat a kritika kockázata nélkül.
Nem tudsz szeretni valakit, a veszteség kockázata nélkül.
Ezért kérlek, könyörögve kérlek, sürgetlek téged. Fel kell vállalnod ezeket a kockázatokat.
A sikeres embereknek általában ugyanolyan nehéz múltja van, mint az átlagembernek, csak a nézőpontjuk más.
Ahelyett, hogy a múltjukat kifogásként vagy megállításként vagy akadályként használnák, üzemanyagként használják azt, hogy újabb és újabb magasságokba hajtsa őket!
Mindenkivel elő fog fordulni valamikor az életében, hogy kudarcot vall valamiben. Ha soha nem vallasz kudarcot semmiben, akkor lehet, hogy csak nem teszed oda magadat eléggé, nem feszegeted eléggé a lehetőségeid határait. De végül a kudarc segíteni fog téged abban, hogy rájöjj, milyen úton akarsz járni, milyen célt akarsz követni.
Oprah Winfrey-t kirúgták az első televíziós riporteri állásából Baltimore-ban, most pedig saját TV csatornája van. Steven Spielberg filmjeinek összes bevétele több mint $9 milliárd dollar, nyertek neki 3 Oscar díjat, pedig a vezető rendezőt kétszer rúgták ki a Dél-Kaliforniai Egyetem filmművészeti szakának felvételijéről.
Képzeld el, ha Walt Disney hallgatott volna korábbi újságjánál a lapszerkesztőre. A szerkesztő azt mondta neki, hogy “hiányzik belőle a képzelőerő és nincsenek jó ötletei”.
Albert Einstein gyerekként nem tudott beszélni 4 éves koráig, nem tudott írni 7 éves koráig, és azt gondolták, hogy mentálisan sérült. Reggie Jackson, a hires baseball játékos kétezer-hatszáz alkalommal ütött mellé a karrierje során, többször, mint bárki a baseball történetében.
De nem hallasz a félreütéseiről. Az emberek csak a sikereire emlékeznek. Thomas Edison 1,000 kísérletet rontott el. Az 1,001. kísérlete során elérte, hogy működjön egy villanykörte.
Minden kudarcot vallott kísérlet egy lépéssel közelebb visz a sikerhez.
Minden jót kívánok,
Boris Levitsky”
Ha szeretnél többet tudni, hogy milyen eszközöket használt Boris a sikerhez, gyere el képzésünkre:
https://vezetoisiker.eu/stresszmentesito-eszkozas-jelentkezes/
A legjobbakat:
Helle Nóra és Eric Helle